Estetik ve Güzellik

En Hızlı Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi (8 Adet)

Koltuk altı kararması tıbbi bir durum değildir ve tıraş olma, ölü hücrelerin birikmesi, aşırı terleme, uygun olmayan havalandırma, belirli ilaçların veya deodorantların kullanımı vb. nedenlerden kaynaklanabilir.

Koltuk altı kararması can sıkıcı ve rahatsız edici olabilse de tüm bu olası nedenlerin önüne geçmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, sizlere koltuk altı kararmasını herhangi bir yan etki olmadan hafifletmek için doğal, güvenli ve uygun maliyetli bir liste hazırladık.

İşte doğal yollarla en hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi olarak bilinen 7 ipucu:

1- Elma sirkesi

Her markette ve bakkalda bulabileceğiniz elma sirkesi, ölü cilt hücrelerini temizlemeye ve yara izlerini azaltmaya yardımcı olan zengin amino ve laktik asit içeriğine sahiptir. Sıkılaştırıcı özellikleri gözenekleri tıkar ve ciltteki koyuluğunu azaltır.

Bir pamuğa biraz organik elma sirkesi dökebilir, koltuk altı bölgesine hafifçe sürebilir ve yıkamadan önce tamamen kuruyana kadar bekletebilirsiniz. Hızlı ve etkili sonuçlar için bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

2- Aloe vera jeli

Doğal güneş kremi olarak bilinen aloe vera, aynı zamanda en hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemlerinden biridir. Aloe veranın antibakteriyel yapısı iltihaplı cildi yatıştırır ve koltuk altı kararmasına iyi gelir. Aloe veranın sadece taze bir yaprağını kesip içini açın ve içindeki jeli çıkarın.

Bu jeli koltuk altlarınıza bir kat uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra su ile durulayın ve en iyi sonuçlar için bu yöntemi her gün tekrarlayın. Taze aloe vera bulamıyorsanız hazır satılan aloe vera jeli de kullanabilirsiniz.

3- Karbonat tozu ve limon

Kabartma tozu, gözenekleri açan ve koyu renkli koltuk altlarını aydınlatan inanılmaz bir eksfoliye edici maddedir. Limon ise güçlü bir antiseptik ve doğal bir ağartma maddesidir.

1 yemek kaşığı karbonat ve yeteri kadar limon suyunu karıştırarak macun haline getirin. Yaklaşık 5 dakika koltuk altlarınıza sürün, daha sonra ılık suyla yıkayın ve cildinizi nemlendirerek işlemi tamamlayın. Etkili sonuçlar için bu yöntemi haftada 3 veya 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

4- Şeker ve zeytinyağı

Bir kaseye 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve biraz şeker ekleyin ve karıştırın. Bu karışımla koltuk altı bölgesini nemlendirin ve karışımı iki dakika ovalayın, ardından 5-10 dakika öylece bırakın ve suyla durulayın.

Şeker mükemmel bir peeling görevi görür, nemlendirici ve besleyici zeytinyağı ile karıştırıldığında mucizeler yaratabilir. Kararmış koltuk altlarınızı aydınlatmak için bu karışımı birkaç günlük aralarla uygulayabilirsiniz.

5- Süt, gül suyu ve portakal kabuğu

En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi olarak bilinen bir diğer şey de süt, gül suyu ve portakal kabuğudur. 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı gül suyunu yeterli miktarda portakal kabuğu rendesi ile koyu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Koltuk altlarınızı bu macunla nazikçe ovun ve ardından soğuk suyla durulamadan önce yaklaşık 15 dakika bekletin. Bu karışımı haftada iki ila üç kez tekrarlayabilirsiniz.

6- Taze salatalık

Taze salatalık, mükemmel ağartma özelliklerinin yanı sıra birçok vitamin ve mineralle doludur. Birkaç salatalık dilimini bir veya iki dakika boyunca koyu renkli koltuk altlarınıza sürün ve suyunun cildinizde 10 dakika kalmasına izin verin, daha sonra ise suyla durulayın. Bu yöntemi günlük olarak tekrarlarsanız cilt koyuluğunu azaltmak için mükemmel bir şekilde çalışacaktır.

7- Patates

Göz altı morluklarını azaltmasıyla tanınan patates, koltuk altlarındaki pigmentasyon ve renk değişikliği için de harikadır. Tek yapmanız gereken bir patatesi soyup rendelemek, suyunu sıkıp direkt koltuk altlarına sürmek ve 10-15 dakika sonra durulamaktır.

İstenen sonuçlar elde edilene kadar bunu tekrarlayabilirsiniz, çünkü özellikleri cildin pürüzsüzleşmesine ve yumuşamasına yardımcı olacaktır. Alternatif olarak, patates dilimlerini salatalık gibi koltuk altlarınıza da sürebilirsiniz.

8- Zerdeçal ve limon

En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi olarak bilinen bir diğer şey de zerdeçal ve limondur. Küçük bir kapta, 2 yemek kaşığı taze limon suyunu yeterli miktarda zerdeçal ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macunu koltuk altlarınıza eşit şekilde uygulayın. Bu karışımı koltuk altınızda 30 dakika bekletin ve daha sonra durulayın.

Koltuk altı beyazlatma: Video


Kaynak
How to Lighten Your Underarms

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu