Kadınlarda G Noktası

Kadınlarda G noktası nasıl bulunur? Bulmak için ne yapılmalıdır? Hangi pozisyonlar denenmelidir? Her kadında G noktası var mıdır? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Kadınlarda G Noktası
08.09.2020
A+
A-

Kadınlarda G noktası hakkında

Orgazm söz konusu olduğunda kadınlarda G noktası haklı olarak çok merak edilen bir konudur. Kimilerine göre gizemli olan bu olay, kimilerine göre ise en üst seviyede haz almanın önemli bir anahtarıdır.

Orgazmlar stresi azaltmaya, cildi iyileştirmeye ve kendinizi harika hissetmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, birçok kadın için orgazm, özellikle de penetrasyon yoluyla (vajinal giriş-çıkış) elde edilenler, gizemli G noktası kadar zor olabilir.

Kadınların sadece cinsel ilişki yoluyla orgazm olması nispeten nadirdir. Aslında, 2017’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınların sadece yüzde %18’i sadece penetrasyon yoluyla orgazma ulaşıyor. (Kaynak) Cinsel ilişki sırasında orgazm söz konusu olduğunda, çoğu zaman klitoral stimülasyon gereklidir veya en azından faydalıdır.

Ancak bir vajinal orgazm yaşanmamış olsa bile, bu yaşanmasının imkansız olduğu anlamına gelmez. Bazıları, G noktasının kadınların penetrasyon sırasında orgazm olmasının anahtarı olabileceğine inanıyor. Fakat bazı araştırmaların da gösterdiği gibi, vajinal orgazmların var olmadığına inanıyorsanız, gerçeği kurgudan ayırmak zor olabilir. (Kaynak)

Kadınlarda G noktası nedir?

Dünyayı sarsan vajinal orgazma ulaşmanın anahtarı olarak kadınlarda G noktasını muhtemelen duymuşsunuzdur. Ama bu gerçek midir? Açıkçası, karmaşık bir durum.

Gräfenberg noktası olarak da bilinen G noktası, vajinanın içi boyunca ilerledikçe kadınların verdiği tepkiden yola çıkarak kadınlarda fiziksel bir tepki oluşturduğunu (buraya gel der gibi) keşfettikten sonra Dr. Beverly Whipple tarafından tanıtılmıştır. Bu bölgenin, kadınların cinsel ilişki sırasında orgazm olmasının anahtarı olabileceğine inanıyordu.

Bununla birlikte, G noktasının aslında kadınların anatomisinde ayrı bir parça olmadığını açıklığa kavuşturmak önemlidir. Aslında, 2017 yılında yapılan bir çalışmada araştırmacılar, G noktasını titiz bir şekilde bulmaya çalışmışlardır. (Kaynak)

G noktasının vajinada kendi ayrı noktası yoktur, klitoral ağın bir parçasıdır. Bu, G noktasını uyardığınızda, aslında klitorisin bir kısmını uyardığınız anlamına gelir ki bu, G noktasını anlamanız için oldukça önemlidir. Vajinada iç dudakların buluştuğu bezelye büyüklüğündeki yumru aslında klitorisin sadece ucudur ve yaklaşık dört inç uzunluğunda olabilen iki parçaya bölünür.

Ayrıca, bu bölge kadından kadına değişebilir ve hal böyle olunca da neden bulunmasının genellikle zor olduğunu açıklar. Bununla birlikte, G noktası bir kez bile uyarıldığında, kadın boşalmasına neden olabilir (evet, bu gerçektir) ve kadınların vajinal orgazma ulaşmasına yardımcı olabilir. (Kaynak)

Kadınlarda G noktası nerededir?

G noktasını bulmak, özellikle bu bölge insan vücudunun herhangi bir haritasında olmadığı için zor olabilir. Ancak bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Cinsel aktivite sırasında aramak yerine, kadınların kendi kendine keşif yoluyla G noktasını bulmas daha kolaydır. Bir kadın kendi kendine G noktasını bulmak istiyorsa, işe rahatlayarak başlayabilir.

Bir kadın vücudunu keşfetmeye başladığında, kendisine en iyi gelen şeyi yapmaktan çekinmemelidir. Hazır olduğunda, parmaklarını veya bir cinsel ilişki oyuncağını yerleştirmeden önce vajinasının ağzına masaj yapmaya başlayabilir.

Ardından, parmakları veya bir oyuncağı vajina boyunca kullanarak, muzip bir hareketle göbek deliğine doğru yukarı kaldırmalıdır. Unutmamalıdır ki, belirli bir düğmeye basmaya değil, o genel bölgede kendisi için en iyi olanı bulmaya çalışıyor. Kendisini en iyi şekilde tahrik edene kadar, hareketi vajinası boyunca tekrarlamalıdır. İçeri ve dışarı hareket yerine, dikkatini bu alana odaklamaya devam etmelidir.

Diğer erojen bölgeler gibi, tercihler de kişiden kişiye değişebilir. Aslında bir 2016 incelemesi orgazmların herkeste aynı olmadığını, dolayısıyla orgazm için doğru ya da yanlış bir yol olmadığını vurgulamıştır. (Kaynak)

Tüm kadınlarda G noktası bulunacak diye bir kural yoktur ve bu da sorun değildir. Mastürbasyonun tamamen normal olduğunu ve her ilişkinin sağlıklı bir parçası olabileceğini unutmamak gerekiyor. Kadınlar kendi tercihlerini keşfetmek için zaman ayırmalıdır ve bu bilgileri partnerleriyle paylaşarak cinsel ilişki sırasında en çok neyden zevk aldıklarını öğretmek ve öğrenmek için kullanabilirler.

Kadınlarda G noktası nasıl bulunur?

Cinsel ilişki sırasında G noktası uyarımı deneyimlenmek isteniyorsa, en iyi şekilde işe yarayan bazı pozisyonlar vardır. Kadınların, hareketler üzerinde biraz daha fazla kontrol sahibi olmasına izin veren pozisyonları denemekte fayda vardır. Böylece en çok hangi tür stimülasyondan hoşlandıklarını anlayabilirler. Bunu başarmanıza yardımcı olabilecek birçok pozisyon vardır.

İşte deneyebileceğiniz en iyi üç G noktası pozisyonları:

1- Kovboy pozisyonu

Kovboy pozisyonunda erkek sırtüstü uzanır, sonra kadın üstüne çıkar ve bacaklarıyla erkeği sarar. Bu konum ritim, derinlik ve gidiş-geliş açısı üzerinde kadınların tam kontrol sahibi olmasını sağlar, böylece G noktasını bulmaya odaklanabilirler.

Kadının yukarı aşağı sallanmak yerine, G noktası bölgesini iç vajinal duvara karşı uyarmak için ileri geri hareket etmesi daha iyidir. Dairesel hareketler de yardımcı olabilir, bu yüzden farklı hızlar ve açılar denemekte fayda vardır.

2- Köpek pozisyonu

Köpek stili, cinsel ilişki sırasında daha derin penetrasyon elde etmenin bir başka harika yoludur. Çünkü G noktasını bulmak için açıyı değiştirmek kolaydır.

Erkek kadının arkasındayken kadın dizlerinizin üzerine çöker ve eğilerek ellerini yere koyar. Penetrasyon sırasında, en uygun pozisyon bulununa kadar kadın açıyı değiştirmek için ön kollara yaslanabilir veya kalçalarını geriye doğru itmeyi deneyebilir.

Eğer kadın isterse, bacakları yatağın kenarından sarkacak şekilde karnına düz bir şekilde uzanarak erkeğin arkada durmasına ve oradan içeri girmesine izin vererek farklı bir varyasyon denenebilir.

3- Kapalı misyoner pozisyonu

Klasik misyoner pozisyonunun bir varyasyonu olan bu pozisyon, penetrasyon derinliği olmadan daha fazla uyarılmaya izin verir. Kadın sırtü uzanarak bacaklarını kapatır. Ardından, erkek üstüne çıkmalıdır. Erkeğin bacakları kadını sarmalı ve daha sıkı bir sıkışma sağlamalıdır. Bu kadar derin olmayan bu sığ penetrasyon, daha sıkı bir his yaratır (ve G noktasına karşı daha fazla sürtünme). Bu da kadının orgazma ulaşmasına yardımcı olmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Özet olarak

Filmlerde gördüğünüzün aksine, cinsel ilişki her zaman kolay değildir. Kadınlar genellikle cinsel ilişkinin utanç verici olduğuna inanmaya yönlendirilir, bu da orgazm ve cinsel doyuma ulaşmayı zorlaştırabilir.

Kadınlar yaşadığı cinsel ilişkide sorumluluğu üstlenmekten ve istediğini bulmaktan korkmamalıdır. Kadınlarda G noktası bulunursa bu harika bir şeydir. Eğer bulunmazsa da endişelenmeye gerek yoktur. Orgazm olmanın bir yolu olduğunu söyleyen bir kural yoktur ve çoğu kadın için seçeneklerin bir kombinasyonunu tercih etmek normaldir. Kadınlar kendileri için neyin işe yaradığını bulmakta zorlanabilirler, bu yüzden sabırlı olmalıdırlar.

En önemli şey tatmin olmaktır. Kadının vücudunu ve cinsel tercihlerini keşfetmesi, mutlu, güvenli ve zevkli bir cinsel yaşamı olması için harika bir adımdır. Kadınlar neyi sevdiğini bulmaktan asla utanmamalıdır. Sonuçta, herkes cinsel ilişkinin harika olmasını hak eder.

Son olarak, cinsel sağlık ile ilgili merak ettiğiniz birçok şeyi ilgili kategorimizden öğrenebilirsiniz.


Kaynak ve ileri okuma:

  1. https://www.psychologytoday.com/us/blog/married-and-still-doing-it/201709/looking-the-g-spot-6-things-know
  2. https://www.healthline.com/health/g-spot-in-women
  3. https://www.medicalnewstoday.com/articles/326081

Not: Konu hakkında ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.