Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
5°C
İstanbul
5°C
Çok Bulutlu
Cuma Parçalı Bulutlu
9°C
Cumartesi Yağışlı
11°C
Pazar Parçalı Bulutlu
13°C
Pazartesi Sağanak Yağışlı
13°C

Dr. Musa Sarıcı

Merhabalar, Uzun yıllar boyunca doktorluk yaptım ve şu anda emekliyim. Hem zamanımı daha iyi geçirmek, hem de insanlara biraz da olsa katkım olmak üzere Medikal Rehber sitesinde ağrı ile ilgili konuları yazıyorum, bazen de ilgili konuları gözden geçirip onaylıyorum.
25.01.2021
Birçok yaralanma köprücük kemiğine zarar verebilir ve bazıları acil müdahale gerektirir. Hangi durumlara doktora görünmek gerekir ve hangi durumlarda evde tedavi yeterlidir bunları ele alıyoruz.
24.01.2021
Kuyruk sokumu ağrısı neden olur? Nerede hissedilir? Kendiliğinden geçer mi? Belirtileri nelerdir? Ne zaman doktora görünmeli? Nasıl geçer? Tüm bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.
24.01.2021
Diz kapağı ağrısı nedir? Neden olur? Ciddi bir durum mudur? Doktora görünmek gerekir mi? Hangi bölüme gidilir? Nasıl geçer? Ne iyi gelir? Tüm bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.
24.01.2021
Ayak bileği ağrısı nedir? Neden olur? Ciddi bir durum mudur? Doktora görünmek gerekir mi? Nasıl geçer? Ayak bileği ağrısına ne iyi gelir? Tüm bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.
23.01.2021
Eğilip kalkarken bel ağrısının nedeni, çoğu zaman ciddi değildir ve birkaç içinde kendi kendine bakımla iyileşir. Ancak dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
21.01.2021
Kürek kemiği ağrısı olan kişiler tipik olarak omuzların sağ veya sol tarafında ağrı yaşarlar. Çoğu zaman, kürek kemiği ağrısı endişelenecek bir şey değildir. Ancak bazı durumlarda, daha ciddi bir durumun işareti olabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
21.01.2021
Sağ sırt ağrısı birçok insanın başına gelen bir sorundur. Çoğu zaman ciddi bir nedenden kaynaklanmasa da, bazen altta yatan daha önemli bir durumun belirtisi olabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
19.01.2021
Böbrek ağrısı yanlarda veya sırtta hissedilir ve genellikle sırt ağrısı ile karıştırılır. Böbrek ağrısına böbrek taşları, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek enfeksiyonu, yaralanma veya böbrek kanseri neden olabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.
19.01.2021
Koltuk altı ağrısı, kas sorunlarından, lenfödemden, meme kanserinden ve daha başka birçok şeyden kaynaklı olabilir. Bazı nedenler ciddi değildir ve kendiliğinden geçer. Ancak arkasında ciddi nedenler de olabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
19.01.2021
Sol koldaki küçük ağrılar genellikle yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bununla birlikte, ani veya olağan dışı sol kol ağrısı daha ciddi bir tıbbi problemin işareti olabilir. Tedavisi gereken bir yaralanma belirtisi veya en kötü durumda kalp krizinin göstergesi olabilir. Aşağıda daha...
15.01.2021
Kasıkta ağrı, sporcularda kas gerilmeleri veya tendondaki yırtıklardan kaynaklanabilir. Sinir hasarı ve sıkışması da kasık ağrısına neden olabilir. Erkeklerde ve kadınlarda kasık ağrısının en yaygın nedeni fıtıklar veya genişlemiş lenf düğümleridir. Kasık ağrısının nedenleri ve nasıl tedavi edileceği hakkında daha...
10.01.2021
Bacaklarda ağrı ve sızlama birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bunların çoğu evde kendi kendine önlemlerle geçse de, bazı tıbbi durumlara da dikkat etmek gerekir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
22.11.2020
Boğaz ağrısı ara sıra hepimiz yaşadığı ortak bir sorundur. Çoğu durumda doğal çözümlerle kendi başına giderilebilir. İşte bu yüzden 15 maddelik doğal çözümü aşağıda sizler için hazırladık.
14.11.2020
Karın ağrısı birçok neden kaynaklanabilir. Bununla birlikte, ana nedenler arasında enfeksiyon, iltihaplanma, tıkanma ve bağırsak bozuklukları bulunur. Boğazdaki, bağırsaklardaki ve kandaki enfeksiyonlar, bakterilerin sindirim sistemine girmesine neden olarak karın ağrısının nedeni olabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazımızı...
12.10.2020
Boyunda bulunan ağrı, yaygın bir tıbbi durumdur. Boyun ağrısı , bir dizi rahatsızlık ve hastalıktan kaynaklanabilir ve boyundaki herhangi bir dokuyu etkileyebilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
23.08.2020
Safra kesesi ağrısı, genellikle safra taşlarından kaynaklansa da, muhtemel birçok nedeni de olabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
01.08.2020
Bilek ağrısı çeşitli nedenlerle yaygın bir durumdur. Bilek eklemi manifaturadan yazıya kadar temel hareketlerde rol oynar. Ağrı meydana geldiğinde, günlük aktivitelere müdahale edebilir ve hatta bir kişinin yaşam kalitesini etkileyebilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.