Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
5°C
İstanbul
5°C
Çok Bulutlu
Cuma Parçalı Bulutlu
9°C
Cumartesi Yağışlı
11°C
Pazar Parçalı Bulutlu
13°C
Pazartesi Sağanak Yağışlı
13°C

Dr. Erdi Dinçer

19 Mayıs 1960 İstanbul doğumluyum. Üniversite eğitimine kadar İstanbul'da eğitim aldım. Üniversite'yi Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudum. Daha sonra ise gerekli eğitimleri alarak onkoloji üzerine çalışmaya başladım. Vaktim olduğunda ise Medikal Rehber sitesi için yazıyorum ve bazen kanser hakkında yazılanları gözden geçirip onaylıyorum.
22.01.2021
Skuamöz hücreli karsinom, derinin orta ve dış katmanlarını oluşturan, skuamöz hücrelerde gelişen yaygın bir cilt kanseri şeklidir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.
19.12.2020
Bağırsak veya kolon kanseri, kalın bağırsakta başlayan bir kanser türüdür. Bu kanser genellikle kolonun iç astarında bir büyüme olarak başlar. Bu büyümelere polip adı verilir. Bazı polip tipleri zamanla kansere dönüşebilir (genellikle yıllar alır), ama tüm polipler kanser olacak diye...
17.12.2020
Melanom, pigment üretimi yapan hücrelerde meydana gelen bir cilt kanseri türüdür. Bu hastalık, göz, bağırsaklar veya vücudun diğer bölgelerinde renkli (genellikle siyah ve kahverengi) dokularla başlayabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
17.12.2020
Bazal hücreli karsinom dediğimiz şey, cilt kanseri türüdür ve tüm dünya genelinde deri kanserinin en sık gözlemlenen cinsidir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
09.12.2020
Mesane kanseri, en sık erkeklerde görülen dördüncü, kadınlarda en sık görülen onuncu kanserdir. Mesane kanseri yaşlı erişkinlerde daha çok görülmektedir. Bu hastalığa sahip insanların yüzde birinden azı kırk yaşın altındadır. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
06.12.2020
Böbrek üstü bezi tümörü, adrenal bezlerdeki kanserli veya kanserli olmayan büyümelerdir. Bu tümörlerin çoğunun nedeni bilinmemektedir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
06.12.2020
Cilt kanseri, cilt hücrelerinin kontrolden çıkarak anormal bir şekilde çoğalmasından kaynaklı bir durumdur. Çoğu zaman bunun sebebi güneşe gerektiğinden fazla maruz kalmaktır ancak farklı sebepleri de olabilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
14.10.2020
Feokromasitoma, kromaffin hücreleri adı verilen hücrelerden gelişen bir tür nöroendokrin tümördür. Bu hücreler vücut için gerekli olan hormonları üretir ve adrenal bezlerde bulunur. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
21.04.2020
Rabdomiyosarkom, vücudun yumuşak dokularında, genellikle kaslarda gelişen kanserli bir tümördür. Baş, boyun, mesane, vajina, kollar, bacaklar, gövde veya hemen hemen herhangi bir vücut bölümünü etkileyebilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
02.04.2020
Tuberoskleroz, doğumdan kısa bir süre sonra tipik olarak görülen nadir bir genetik multisistemik bozukluktur. Bozukluk çok çeşitli potansiyel işaret ve semptomlara neden olabilir ve vücudun çeşitli organ sistemlerinde iyi huylu (kanserli olmayan) tümörlerin oluşumu ile ilişkilidir. Aşağıda daha fazla bilgi...
31.03.2020
Osteosarkom kemikleri etkileyen bir kanser/tümör türüdür. Osteosarkom her yaşta insanı etkileyebilir, ancak en çok genç yaşta görülür ve 20 yaşın altındaki çocukları ve ergenleri etkileyen en yaygın kemik kanseridir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
29.03.2020
Menenjiom, kafatasının içinde beyin ve omuriliği kaplayan zarlar üzerinde oluşan bir tümördür. Spesifik olarak, tümör, meninks adı verilen üç zar tabakası üzerinde oluşur. Bu tümörler genellikle yavaş büyür. %90 kadarı iyi huyludur (kanserli değildir). Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
10.03.2020
Dudak kanseri, dudak ve ağızdaki skuamöz hücrelerde başlayan bir kanser türüdür. Erken belirtiler, dudaklarda veya ağızda iyileşmeyen bir yara veya yumruyu içerebilir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
06.03.2020
Multipl miyelom plazma hücrelerinin aşırı artmasıyla ortaya çıkan bir çeşit kemik iliği kanseridir. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
06.03.2020
Leiomyosarkom düz kas dokusunu etkileyen nadir bir kanser türüdür. Bu tümörler en çok karın bölgesinde görülür, ancak rahim dahil vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Diğer yaygın bölgeler arasında kan damarları ve cilt bulunur. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
02.03.2020
Merkel hücreli karsinom, genellikle ilk tanıdan sonraki iki ila üç yıl içinde geri dönüş (tekrarlama) ve yayılma (metastaz yapma) riski yüksek, nadir, agresif bir cilt kanseri formudur. Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.