İçerik Politikası

Medikal Rehber olarak sizlere sağladığımız bilgilerin doğruluğunu, kapsayıcılığını, nesnelliğini, şeffaflığını ve kalitesini sağlamak için, içeriklerimizi oluştururken belirli ilkeler doğrultusunda hareket etmekteyiz. Bu editoryal metnin amacı, sizlere bu sürecin nasıl ilerlediği hakkında bilgi vermek için hazırlanmıştır.

Yazım İlkelerimiz

  1. Okur Önceliği:
    Her makale, okuyucuyu ve okuyucunun ihtiyaçları düşünülerek yazılır ve yayınlanır. Yazılarımızın sağlık, güzellik ve hayat kalitenizi geliştirmenize yardımcı olmak için aradığınız bilgiyi kapsamasını sağlıyoruz. Metinlerde kullandığımız dili, daha açık ve anlaşılabilir olması için basit tutmaya çalışıyor, karmaşık jargon kullanmaktan kaçınıyoruz.
  2. Doğruluk ve Güvenilirlik:
    İçeriklerimizi kapsamlı olarak araştırmakta ve tıbbi kaynakların sunduğu bilgilere dayalı olarak hazırlamaktayız. Ayrıca oluşturduğumuz içeriklerimizi, güvenilir tıbbi kaynakların sağladığı veriler doğrultusunda sürekli olarak güncellemekteyiz.
  3. Kapsayıcılık ve Duyarlılık:
    İçeriklerimiz öncelikli olarak Türkiye’deki okuyucu kitlesi için yazılmıştır. Ancak kullandığımız dilde; farklı yaş gruplarına, etnik kökenlere, cinsiyetlere ve cinsel yönelimlere, fiziksel ve zihinsel yeteneklere ve bununla ilişki durumlara gereken saygının gösterilmesine ve kapsayıcılığını içermesine özen göstermekteyiz. Makalelerde; empatik, şefkatli ve öncelikli olarak kişiye yönelik bir dil kullanmaktayız.

İçerik Oluşturma Sürecimiz

Sağlık, güzellik, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve bununla ilgili öneriler söz konusu olduğunda, yayınladığımız her bir içeriği, şeffaflığa ve tarafsızlığa dayanarak hazırlıyoruz. İçerik oluşturma sürecimiz daima yayıncılık ilkelerine bağlı ve objektif olmayı hedeflemektedir.

Medikal Rehber’deki içeriklerin, profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması asla amaçlanmamıştır. Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, daima ilk olarak doktorunuza danışmanızın ve gereken tıbbi süreci başlatmanızın önemini, her zaman için vurgulamaktayız.
Sağlıkla ilgili bilgi ve haber içeren içerikler ile reklam ve tanıtım içeren içerikler arasında net bir ayrım yapıyoruz. İçerik üzerinde çalışan her bir Medikal Rehber ekip üyesi, bu koşula bağlı olarak çalışmaktadır.

Medikal Rehber Editoryal Ekibi, herhangi bir dış kaynağa (marka, yayın, ilaç şirketi veya sağlık kuruluşu) ayrıcalıklı muamele göstermez. Konuyla ilgili ve okuyucu için yararlı olan harici bir bağlantı/kaynağın bulunduğu makalelerde, yayıncılık ilkelerine uygun olarak gerekli açıklamalar yapılır. Markalarla ilgili makaleler açıkça ‘Sponsorlu’ olarak etiketlenir ve bu makalelerde Medikal Rehber editör ekibinin görüşleri hiçbir şekilde yer almaz.

Geri bildirim

Okurlarımızdan gelecek olan görüş ve geri bildirimleri önemsiyor ve bekliyoruz. Bir öneriniz veya yorumunuz varsa, iletisim@medikalrehber.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


YASAL UYARI! Sitemizde bulunan yazılar tamamen ön bilgi amaçlıdır ve herhangi bir yönlendirme, tavsiye taşımamaktadır. Hiçbir ilacı, tedaviyi ya da sağlığınızla ilgili herhangi bir şeyi, doktorunuzdan habersiz uygulamamalısınız. Bu konuda tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir.
Başa dön tuşu