Estetik ve Güzellik

Aloe Vera Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Sağlıklı mıdır? (Saçlarınız Harika Görünsün)

Aloe vera saç maskesi sağlıklı mıdır? Nasıl yapılır? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır? Nelere dikkat etmek gerekir? Kullanım sıklığı ne olmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.

Aloe vera saç maskesi güvenli midir?

Evet, aloe vera saç maskesi genellikle güvenlidir. Saçınızı uzatmaya çalışıyorsunuz ama istediğiniz uzunluğa ulaşması yıllar alıyormuş gibi mi hissediyorsunuz? Belki de her zamanki saç ürünlerinizi bırakıp yeni bir şey denemenizin zamanı gelmiştir – aloe vera saç maskesi! Aloe veranın kendisi saç büyümesini hızlandırmaya yardımcı olan bir dizi mineral ve besin içerir. Ayrıca kuru ve hasar görmüş saçların eski haline dönmesine yardımcı olur.

Saça benzer faydaları olan diğer bileşenlerle birleştirildiğinde, aloe vera saçınız ve saç deriniz için harikalar yaratabilir. Bu yazıda, saçınız için inanılmaz bir maske oluşturmak için aloe verayı mutfağınızdaki basit malzemelerle nasıl karıştıracağınızı göstereceğiz. Hazır mısınız?

Aloe veranın saça faydaları nelerdir?

Aloe veranın saça faydaları bir hayli fazladır ve bu yüzden özü günümüzde neredeyse tüm saç bakım ürünlerinde kullanılmaktadır.

İşte özetle aloe veranın saçınıza olan yararları:

 • Aloe vera, saç derisindeki hasarlı hücreleri onaran, iyileştiren ve yenileyen enzimler açısından zengindir ve bu da folikül sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Aloe vera jelinde bulunan proteolitik bileşenler, saç köklerinin büyümesini uyararak saçların yeniden uzamasını sağlar.
 • Aloe veranın saç kırılmasını kontrol ettiği ve saç dökülmesini en aza indirdiği bulunmuştur, bu da hacimli ve kalın saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Aloe veradan elde edilen jel, kafa derisini rahatlatan ve tahrişi azaltan inanılmaz antienflamatuvar etkilere sahiptir.
 • Aloe vera, inanılmaz antiviral ve antifungal özellikleri sayesinde kepeği tedavi eder ve dökülmeyi önler.
 • Aloe verada bulunan proteinler, mineraller ve vitaminlerin de saç köklerini beslediği ve saç büyümesini hızlandırdığı gözlemlenmiştir.
 • Aloe veradaki yüksek nem içeriği saçınızın bakımına, besin maddelerinin içeri hapsolmasına ve saçın nemli kalmasına yardımcı olur.

Artık aloe veranın saçınız için iyi olduğunu bildiğinize göre, bir maske yapmak ve saçınıza daha da fazla fayda sağlamak için onunla birleştirebileceğiniz bazı malzemeleri görelim.

Aloe vera saç maskesi nasıl yapılır?

1- Yoğurt ile aloe vera saç maskesi

Parlak, kepeksiz saçlar mı istiyorsunuz? O halde bu maskeyi denemelisiniz. Yoğurdun kepeğe yardımcı olan probiyotikler içerdiği bilinmektedir. Bu şekilde saçlarınız için aloe vera saç maskesi kullanmak size şık ve sağlıklı saçlar sağlayacaktır.

Nasıl yapılır?

 1. 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 1 yemek kaşığı tam yağlı, sade, şekersiz yoğurdu 2 yemek kaşığı balla karıştırın. Karışım pürüzsüz olana kadar karıştırmaya devam edin.
 2. Saçınızı ılık suyla durulayın ve maskeyi saça ve saç derisine masaj yaparak uygulayın.
 3. Maskeyi 15 ila 20 dakika bekletin ve ardından ılık suyla durulayın.
 4. Bunu haftada bir tekrarlayın.

2- Papav ile aloe vera saç maskesi

Saç için aloe verayı kullanmanın bir başka mükemmel yolu da onu papav ile birleştirmektir. Papav bol miktarda vitamin ve mineral içerir ve aloe verayla birlikte kullanmak saçınıza sağlıklı sebum üretmesini sağlayan bir vitamin desteği sağlar. Bu aynı zamanda saçın kırılmasını veya kurumasını da önler.

Nasıl yapılır?

 1. 3 çay kaşığı aloe jeli 4 yemek kaşığı papavın iç kısmı ile birleştirin. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar karıştırın.
 2. Saçınızı ve saç derinizi yıkayın ve karışımı köklerinden saçınızın ucuna kadar uygulayın.
 3. Duş bonesiyle saçlarınızı kapatın ve maskenin 30 ila 40 dakika kalmasına izin verin.
 4. Sonra ılık su ve hafif bir şampuanla durulayın.
 5. Haftada bir tekrarlayın.

3- Bal ve Hindistan cevizi yağı ile aloe vera saç maskesi

Aloe vera içeren herhangi bir saç maskesi, saçınızı ihtiyaç duyduğu hayati besinlerle şımartacaktır. Aloe verayı Hindistan cevizi ve bal ile karıştırmak beslenmeyi ikiye katlayarak saçınızı daha da sağlıklı kılar.

Hindistan cevizi harika bir nemlendiricidir ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan harika antiseptik özelliklere sahiptir. Ayrıca saçınızı kalınlaştırır. Bal doğal bir nemlendirici ve saç kremidir, aloe ise tüm iyi mineralleri ve vitaminleri sağlar.

Nasıl yapılır?

 1. Temiz bir kaba 2 yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve 3 yemek kaşığı aloe jeli koyun ve yarı katı bir maske elde etmek için iyice karıştırın.
 2. Saçınızı ılık suyla yıkayın ve maskeyi saç derisine ve saça uygulayın.
 3. Saçınızı duş bonesi ile örtün ve yaklaşık bir saat bekletin. Ardından ılık suyla durulayın.
 4. Haftada bir kez tekrarlayın, saçınıza hak ettiği derin bakımı vereceksiniz.

4- Yeşil çay ve E vitamini yağı ile aloe vera saç maskesi

Her saç yeşil çayı sever. Yeşil çay saç hasarını en aza indirmeye ve saç ve saç derisinin genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan antioksidanlarla doludur. Ayrıca saç derisini rahatlatır ve kepeği tedavi eder. E vitamini de bir antioksidandır ve saç ve saç derisinin zarar görmesini önleyecektir. Ayrıca, kırılmalar arasındaki zamanı da uzatır.

Nasıl yapılır?

 1. Bir karıştırıcıya 1 çay kaşığı E vitamini yağı, bir yarım bardak aloe jeli ve bir yarım bardak yeşil çay koyun. Malzemeleri topak kalmayıncaya kadar karıştırın.
 2. Saçınızı ılık suyla temizleyin ve karışımı saç derinize masaj yapın. Ardından saçınızın köklerinden uçlarına kadar uygulayın.
 3. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın.
 4. Haftada bir tekrarlayın.

5- Hint yağı ile aloe vera saç maskesi

Hint yağı mükemmel bir nemlendirici ve saç kremidir. Kuru, yıpranmış saçlarınız varsa, kullanmanız gereken maske budur. Saçınızı onaracak, köklerini güçlendirecek ve nemli kalmasını sağlayacaktır.

Nasıl yapılır?

 1. Bir kâseye 1 bardak aloe vera jeli ve 2 yemek kaşığı hint yağı koyun. Pürüzsüz bir maske oluşturmak için onları karıştırın.
 2. Yağı ve kiri temizlemek için saçınızı ılık suyla durulayın ve ardından maskeyi köklerden saç uçlarına kadar uygulayın.
 3. Bir duş bonesiyle saçınızı örtün ve maskenin gece boyunca kalmasına izin verin.
 4. Sabahları hafif bir şampuan ve ılık suyla durulayın.
 5. Haftada bir tekrarlayın.

Aloe vera saç maskesi: Video

Aloe vera saç maskesi hakkında sık sorulan sorular

1- Saç maskesi için aloe vera neyle karıştırılmalıdır?

Saç büyümesi, saç nemlendirmesi, kepek kontrolü ve saç dökülmesini önlemek için birçok bileşen aloe vera ile birleştirilebilir. En yaygın kullanılanlar arasında yoğurt, hint yağı, yeşil çay, papav ve hindistancevizi yağı bulunur.

2- Aloe verayı saçınıza ne sıklıkta uygulamalısınız?

Bu, onu nasıl kullandığınıza bağlı olacaktır. Şampuan veya saç kremi olarak kullanıyorsanız, o zaman saçınızla ne sıklıkta temas ettiği, saçınızı ne sıklıkta şampuanlayacağınıza veya şekillendirdiğinize bağlı olacaktır.

3- Aloe vera saçta kalabilir mi?

Herhangi bir yan etki yaşamadan aloe verayı istediğiniz kadar saçta bırakabilirsiniz. Birkaç dakika, saat veya hatta bir gece bile bırakabilirsiniz. Bununla birlikte, bir maske yapıyorsanız, aloe özünüze eklediğiniz bileşenlerin saça zarar vermeden saçta bırakılabilecek bir şey olduğundan emin olmalısınız.

4- Aloe vera saçları hızlı uzatır mı?

Aloe vera saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Sadece hasarlı saç derisi hücrelerini iyileştirip onarmakla kalmayıp aynı zamanda saç köklerinin sağlığını iyileştiren proteolitik enzimler içerir. Bu enzimler, yeni saç köklerinin büyümesini de tetikler. Bu nedenle, aloe verayı gerektiği gibi kullanmak saç büyümesini hızlandıracaktır.

5- Aloe vera saç maskesi saçları kalınlaştırır mı?

Evet, büyüme uyarımına ek olarak, aloe vera harika bir saç kalınlaştırıcıdır. Saç hacmini artırdığı bilinen hindistancevizi yağı ile karıştırın, sonuçlara hayran kalacaksınız. Maskeyi haftada bir kullanın ve daha kısa sürede daha kalın saçlara sahip olun!

6- Aloe vera saçları yumuşatır mı?

Aloe vera kafa derinizi ve saç köklerinizi derinlemesine temizler, fazla sebum ve diğer saç bakım ürünlerinin kalıntılarından kurtulmanızı sağlar. Saçınızdaki bu dağınıklığı gidermek, saçınızın daha sağlıklı, pürüzsüz ve yumuşak görünmesini sağlar.

7- Aloe verayı saçınızda ne kadar bekletmelisiniz?

Aloe verayı saçınızda ne kadar süre bırakacağınız, elde etmeyi umduğunuz şeye bağlıdır. Parlak, kalın ve yumuşak saçlar elde etmek istiyorsanız 20-30 dakika yeterli olacaktır. Hasarlı saçları düzeltmek veya kepek ve diğer saç derisi sorunlarını tedavi etmek için en iyisi bir gece boyunca saçta bırakmaktır.

Sonuç olarak

Aloe vera saç maskesi, sağlıklı, daha kalın ve uzun saçlar elde etmenin en etkili yollarından biridir. Ayrıca kepeği kontrol etmeye, saç dökülmesini önlemeye ve sayısız kafa derisi sorununu gidermeye yardımcı olur.

Aloe vera saç maskesi yapmak için aloe’yi yukarıda listelediğimiz malzemelerle karıştırmak, size sağlıklı saçlar verme kabiliyetini artıracaktır. Saçınızın ve saç derinizin kurumasını önlemek için tekrar uygulamayı talimatlara uygun şekilde yaptığınızdan emin olun.


YASAL UYARI! Sitemizde bulunan yazılar tamamen ön bilgi amaçlıdır ve herhangi bir yönlendirme, tavsiye taşımamaktadır. Hiçbir ilacı, tedaviyi ya da sağlığınızla ilgili herhangi bir şeyi, doktorunuzdan habersiz uygulamamalısınız. Bu konuda tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir.
Kaynak
12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu