Sağlıklı Yaşam

1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri (Yapması Basit)

1 haftada göbek eritmek mümkün müdür?

1 haftada göbek eritme egzersizleri için iyi bir strateji, her gün 25 dakika koşmak ve vücudun daha kolay yağ yakabilmesi için kalori, yağ ve şeker bakımından düşük bir beslenme düzenine uymaktır. Göbek yağını eritmek için karın egzersizlerinin yapılması da tavsiye edilir, çünkü karın egzersizi karnı güçlendirmeye yardımcı olur ve karnın görünümünü iyileştirir.

Bir hafta, biriken tüm yağlardan kurtulmak için çok kısa bir süre olsa da bir miktar kilo vermek ve göbek yağını azaltmak mümkündür.

1 haftada göbek eritme egzersizleri

Koşmak, göbek yağını hızlı bir şekilde eritmek için iyi yoldur, çünkü koşarak kısa sürede çok fazla kalori yakarsınız. Örneğin, sadece 25 dakikalık koşuda 300 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Ancak koşmak da dahil olmak üzere fiziksel aktiviteye yeni başlıyorsanız, egzersizlerinizin yoğunluğunu ve süresini yavaşça ve kademeli olarak artırmayı unutmamalısınız.

Ayrıca, 1 haftada göbek eritme egzersizlerine bazı karın egzersizlerini eklemeniz de kesinlikle tavsiye edilir. Çünkü karın egzersizleri bölgede biriken yağ miktarını azaltarak göbek yağınızı eritmenize yardımcı olur.

1 haftada göbek eritmek için 6 egzersiz

1 haftada göbek eritmek için en iyi egzersizler, aşağıdaki aerobik egzersizler gibi sadece bir saatlik aktivitede en fazla kaloriyi yakanlardır:

1- Koşu yapabilirsiniz

Koşmak, kilo kaybı ve karın yağlarının yakılması için çok etkili olan aerobik bir aktivitedir, çünkü birkaç kası harekete geçirmenin yanı sıra kas direncini de artıracaktır. Ayrıca, koşu yapmak, fiziksel kondisyonunuzu ve kardiyovasküler dayanıklılığınızı iyileştirmenin yanı sıra, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını uyarır.

2- Aerobik egzersiz yapabilirsiniz

Örneğin atlama gibi aerobik egzersizler yüksek yoğunlukta yapıldığı için 1 haftada göbek eritme egzersizleri için iyi seçenek olarak değerlendirilebilir. Ek olarak, aerobik egzersizler normalde gruplar halinde yapılır ve bu aslında daha iyidir. Çünkü bu şekilde katılımcılar birbirlerini aktiviteyi doğru bir şekilde yapmaya teşvik ederler.

ip atlamak

3- İp atlayabilirsiniz

İp atlama, kasları harekete geçirdiği, kalp- damar ve solunum sistemlerini iyileştirdiği, metabolizmayı hızlandırdığı ve kalori ve yağ yakımını teşvik ettiği için 1 haftada göbek eritmek için iyi bir egzersizdir. İp atlama sadece göbek yağını eritmekle kalmaz eritmekle kalmaz, aynı zamanda başka birçok sağlık yararı da sunacaktır.

4- Bisiklete binebilirsiniz

Bisiklete binme, kilo kaybını ve karın yağ yakımını teşvik etmenin bir başka harika yoludur. Çünkü bisiklet sürmek kas kütlesi oluşumunu teşvik eder, gücü ve kas direncini arttırır. Tüm bu faktörlerin hepsi ise yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

5- Tempolu bir şekilde yürüyebilirsiniz

Hızlı ve düzenli (günlük) yapıldığında, metabolizmayı hızlandırmak, kilo vermeyi ve yağ yakmayı teşvik etmek mümkündür. Ancak bunun mümkün olması için en az 30 dakika süren ve yüksek yoğunlukta düzenli bir yürüyüş yapmanız gerekir. Bu fiziksel aktivitenin yanında doğru beslenme düzeni uygulamanız da önemlidir.

6- Yüzme

Yüzme, aynı zamanda, fiziksel durumu iyileştirdiği, kasları güçlendirdiği ve yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olduğu için kilo vermek için uygulanabilecek mükemmel bir egzersizdir. Aynı zamanda göbek eritmek için de etkili bir egzersiz türüdür.

1 haftada göbek eritmek için diyet

Bu diyetin püf noktası, minimum kalori, yağ ve şeker ile maksimum besin sağlamaktır. Bu diyet için aşağıdakiler önerilir:

  • Öğün miktarını azaltın ve öğünlerinizi fazlalaştırın.
  • Günde en az iki litre su için ve sıvı alımınızı yeşil çay ile destekleyin.
  • Her gün salata yemeye özen gösterin ancak her gün aynı salatayı yemeyin.
  • Her gün, tercihen çilek, kivi veya portakal gibi az şekerli meyveler olmak üzere günde iki parça meyve tüketin.
  • Günlük olarak doğal yoğurt tüketmek, bağırsak hareketlerini teşvik edecek ve böylece karın şişkinliğini azaltacaktır.
  • Salatalarınızda daha fazla ot ve limon kullanın ve salatadaki tuzu olabildiği kadar azaltın.
  • Boldo bitkisi şişkinlikle savaşır ve bu nedenle şişkinliği azaltır, öğle ve akşam yemeğinden yarım saat önce bir fincan boldo çayı için.

Kalıcı etkileri olan kilo vermek ve 1 haftada göbek eritmek için programlar, düzenli fiziksel aktivite ve diyet değişikliklerini içeren programlardır, ancak yukarıdaki yönergeleri izlerseniz sadece bir hafta içinde gözle görülür sonuçlar görmek mümkündür.

Ayrıca fazla sıvı ve yağı kaybetmek için ultrasonik kavitasyon, radyo frekansı ve lenfatik drenaj masajı gibi estetik tedaviler yaptırabilirsiniz. Bu tedaviler bu kilo verme programını tamamlayabileceği için cilt sıkılığınızı artırabilirsiniz.

1 haftada göbek eritmek için egzersiz videoları


YASAL UYARI! Sitemizde bulunan yazılar tamamen ön bilgi amaçlıdır ve herhangi bir yönlendirme, tavsiye taşımamaktadır. Hiçbir ilacı, tedaviyi ya da sağlığınızla ilgili herhangi bir şeyi, doktorunuzdan habersiz uygulamamalısınız. Bu konuda tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir.
Kaynak
tuasaude.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu