Ruhsal Gelişim

Çekim Yasası Nedir, Nasıl Çalışır? Düşünce Gücü ve Çekim Yasası

Düşünceleriniz hayatınızdaki sonuçları nasıl etkileyebilir?

Çekim yasası nedir?

Çekim yasası, olumlu düşüncelerin kişinin hayatına olumlu sonuçlar, olumsuz düşüncelerin ise olumsuz sonuçlar getirdiğini öne süren bir felsefedir. Düşüncelerin bir enerji biçimi olduğu ve pozitif enerjinin sağlık, finans ve ilişkiler dahil olmak üzere hayatın her alanında başarıyı çektiği inancına dayanır. Bu heyecan verici vaatleri duymak şu soruyu akla getiriyor: Çekim yasası gerçek mi?

Çekim yasası nasıl çalışır?

Esasen, düşüncelerinizin enerjisi deneyimlerinizi dışa vurur. Dolayısıyla olumlu düşünceler, olumlu deneyimler sergiler ve bunun tersi de geçerlidir.
Çekim yasasının çalışma prensibi aşağıdaki gibidir:

 1. Benzer benzeri çeker:
  Bu yasa, benzer şeylerin birbirini çektiğini öne sürer. Bu, insanların kendilerine benzeyen insanları çekme eğiliminde olduğu anlamına gelir; ama aynı zamanda insanların düşüncelerinin benzer sonuçları çekme eğiliminde olduğunu da gösterir. Olumsuz düşünmenin olumsuz deneyimleri çektiğine inanılırken, olumlu düşünmenin arzu edilen deneyimler ürettiğine inanılır.
 2. Doğa boşluktan nefret eder:
  Bu yasa, hayatınızdan olumsuz şeyleri çıkarmanın, onların yerini alacak daha olumlu şeylere yer açabileceğini öne sürer. Zihninizde ve yaşamınızda tamamen boş bir alana sahip olmanın imkânsız olduğu fikrine dayanır. Bu felsefenin savunucuları, bu boşluğu her zaman bir şey dolduracağından, o alanı pozitiflikle doldurmanın önemli olduğunu söylemektedir.
 3. Şimdiki zaman her zaman mükemmeldir:
  Bu yasa, içinde bulunduğumuz anı iyileştirmek için her zaman yapabileceğiniz şeyler olduğu fikrine odaklanır. Her zaman şu an bir şekilde kusurlu gibi görünse de bu yasa, korku veya mutsuzluk hissetmek yerine, enerjinizi şimdiki anı olabilecek en iyi hale getirmenin yollarını bulmaya odaklamanızı önerir.

Çekim yasası nasıl kullanılır?

Peki çekim yasasına nasıl başlanır? Bu felsefeye göre kendi realitenizi yaratırsınız. Neye odaklanırsanız onu hayatınıza çekersiniz. Çekim yasası, hayatınızda olacağına inandığınız şeyin, olan şey olduğunu öne sürmektedir.

Çekim yasasını kendi yaşamınıza dahil etmek için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Minnettar olun
 • Hedeflerinizi görselleştirin
 • Her durumda olumlu yönler arayın
 • Olumsuz düşünceyi nasıl tanımlayacağınızı öğrenin
 • Olumlamalar kullanın
 • Olumsuz olayları daha olumlu bir şekilde yeniden çerçevelendirin

Çekim yasası hayatın tüm zorlukları için acil bir çözüm olmasa da hayata daha iyimser bir bakış açısı geliştirmeyi öğrenmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, hedeflerinize doğru çalışmaya devam etmek için motive olmanıza da yardımcı olabilir.

1- İlişkiler için çekim yasası

İlişki hedeflerinize ulaşmak için çekim yasasının bazı unsurlarını kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu, konu hayatınızda aşka izin vermek olduğunda sizi geride tutan şeylerin daha fazla farkına varmaktır.

Değersizlik korkusu gibi sorunların sizi güçlü romantik bağlar kurmaktan alıkoyduğunu fark ederseniz, bu korkuların üstesinden gelmek için adımlar atmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinize olumlu yaklaşmak, daha sağlıklı ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

2- İş için çekim yasası

Çekim yasası, profesyonel hedeflerinize ulaşmanız için de yararlı olabilir. İnsanlar bazen yanlışlıkla kariyer hedefleriniz hakkında olumlu düşünmenin olumlu değişiklikler ortaya çıkaracağına inanırken, anahtar, hedeflerinize doğru adımlar atmanıza yardımcı olacak belirli, somut değişiklikler yapmak için uzun vadeli hedeflerinizi kullanmaktır.

Örneğin, sadece daha yüksek maaş almayı ummak yeterli değildir. Pazarlanabilir beceriler edinmek, promosyonlar aramak ve hatta yeni bir pozisyon peşinde koşmak gibi eylemlerde bulunmak, gelecekte karşılığını alacağınız adımlardır. Çekim yasasına göre enerjinizi olumlu yönlere odaklamak, gelecekte hayatınızda olumlu değişiklikler getirecektir.

3- Para için çekim yasası

Hayatınızdaki finansal değişiklikleri tezahür ettirmek, küçük adımlar ve istikrarlı ilerleme gerektirir. Sadece daha fazlasını dilemek yerine, finansal hayatınızı değerlendirmek ve hem şimdi hem de gelecekte başarmak istediğiniz şeyler için hedefler belirlemek önemlidir.

Çekim yasası, insanları kıtlık zihniyetinden bolluk zihniyetine geçmeye teşvik eder. Eksik olduğunuz şeylere odaklanmak yerine, sahip olduklarınıza şükran duymayı deneyin. Bunu yaparak, mali hedeflerinize doğru çalışırken motive bir şekilde yolunuzda devam edebileceksiniz.

Çekim yasasının etkileri

Çekim yasası bilimsel olarak pek kabul görmese de çekim yasasının savunucuları onun bir kişinin hayatında olumlu değişiklikler yaratabileceğini öne sürmektedirler. İnsanların bu felsefeden fayda görmelerinin bazı nedenleri şunlardır:

1- Çekim yasasının manevi etkileri

Çekim yasası, insanların maneviyatına dokunduğu için olumlu sonuçlar doğurabilir. Maneviyatın kendisi, stresin azalması, daha iyi sağlık, daha az mutsuzluk ve daha iyi genel refah dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları ile bağlantılıdır.

Pek çok insan, bu felsefenin Allah’ı ​​veya evreni bizim isteklerimizle aynı hizaya getirerek çalıştığına inanır. Bu kavram, insanların hepsinin enerjiden oluştuğunu ve bu enerjinin farklı frekanslarda çalıştığını öne sürer. Bu nedenle, enerjinin frekansını olumlu düşüncelerle değiştirmek, özellikle sahip olduklarımıza şükretmek önemlidir.

Minnettarlık, olumlu duygu ve düşüncelerimizi kullanarak, hayal kırıklıklarımıza değil hayallerimize odaklanarak enerjimizin frekansını değiştirebiliriz ve çekim yasası olumlu şeyleri hayatımıza sokar. Neyi çektiğimiz, dikkatimizi nereye ve nasıl odakladığımıza bağlıdır. Burada kilit nokta, istediğiniz şeyin çoktan bizim olduğuna inanmamızdır.

2- Çekim yasasının sağlığa etkileri

Çekim yasasını kullanmak, zihinsel sağlık üzerinde de olumlu etkiler yaratabilir. Yeni bir gerçekliğe ulaşmaya odaklanarak ve bunun mümkün olduğuna inanarak daha fazla risk alma, daha fazla fırsatı fark etme ve kendimizi yeni olasılıklara açma eğilimindeyiz. Tersine, bir şeyin bizim için olasılıklar alanında olduğuna inanmadığımızda, fırsatların fark edilmeden geçip gitmesine izin verme eğilimindeyiz.

İyi şeyleri hak etmediğimize inandığımız zaman, mutluluk şansımızı baltalayacak şekilde davranırız. Hayatla ilgili iç konuşmamızı ve duygularımızı değiştirerek hayatımızdaki olumsuz kalıpları tersine çevirir ve daha olumlu, üretken ve sağlıklı kalıplar yaratırız. Bir iyi şey diğerine yol açar ve bir hayatın yönü aşağı doğru bir sarmaldan yukarı doğru bir yükselişe geçebilir.

İyimserlik üzerine yapılan araştırmalar, iyimserlerin daha sağlıklı, daha mutlu ve hayatta daha başarılı olduklarını gösteriyor. İyimser insanlar, başarılarına odaklamalarını ve başarısızlıklarını zihinsel olarak en aza indirmelerini sağlayan özelliklere sahiptirler.

Birçok terapi türünün temellerinden biri, iç konuşmanızı değiştirmenin hayatınızı olumlu yönde değiştirebilmesidir. Birçok durum için yaygın olarak kullanılan ve etkili bir tedavi olan bilişsel-davranışçı terapi, otomatik olumsuz düşünceleri tanımlamanın ve değiştirmenin olumlu etkiler üretebileceği ve insanların daha iyi zihinsel esenliğe ulaşmalarına yardımcı olabileceği fikrine dayanmaktadır.

Çekim yasasını etkili kullanmak için ipuçları

Çekim yasasını kendi hayatınızda uygulamaya koymayı öğrenmenize yardımcı olabilecek bazı alıştırmalar şunlardır:

 1. Günlük tutma:
  Düşüncelerinizi yazmak, iyimserliğe mi yoksa kötümserliğe mi eğilimli olduğunuzu görmek için alışılmış düşünce kalıplarınızı tanımayı daha iyi öğrenmenize ve olumsuz düşünce kalıplarını değiştirmek hakkında daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olabilir.
 2. Bir ruh hali panosu yapın:
  Olumlu bir zihniyeti korumanıza, motive kalmanıza ve hedeflerinize odaklanmanıza yardımcı olan görsel bir hatırlatıcı oluşturun.
 3. Kabul etme alıştırması:
  Şu anda neyin yanlış olduğuna veya neyin değiştirilmesi gerektiğine odaklanmak yerine, her şeyi olduğu gibi kabul etmeye çalışın. Bu, daha iyi bir gelecek için çalışmaya devam etmeyeceğiniz anlamına gelmez, sadece şu anda her şeyin farklı olmasını dileyerek saplanıp kalmayacağınız anlamına gelir.
 4. Kendi kendine olumlu konuşma pratiği yapın:
  Kendinizi aşırı derecede eleştirmekle mücadele ediyorsanız, her gün olumlu kendi kendine konuşma yapmak için bir hedef belirleyin. Zamanla, bu çok daha kolay olabilir ve olumsuz bir zihniyeti sürdürmenin daha zor olduğunu görebilirsiniz.

YASAL UYARI! Sitemizde bulunan yazılar tamamen ön bilgi amaçlıdır ve herhangi bir yönlendirme, tavsiye taşımamaktadır. Hiçbir ilacı, tedaviyi ya da sağlığınızla ilgili herhangi bir şeyi, doktorunuzdan habersiz uygulamamalısınız. Bu konuda tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir.
Kaynak
What Is the Law of Attraction?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu