Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

  Bıldırcın yumurtasının faydaları sandığınızdan daha fazladır. En önemlisi cinsel gücü artırmasıdır. Aşağıda inanılmaz 15 faydasını bulacaksınız!

  13.02.2020
  742
  Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

  Bıldırcın yumurtası hakkında

  Bıldırcın yumurtası yabani bıldırcın kuşundan elde edilir. Bıldırcınlar oldukça hızlı hayranlardır ve içinde oldukları durum gerektiriyorsa hızlı uçuşa da çıkabilirler. Bu hayvanın yumurtası, tavuk yumurtasından daha küçük, daha hafiftir ve kabukları noktalara sahiptir. Bıldırcın yumurtasının besin değeri, bulacağımız gibi tavuk yumurtasından çok daha fazladır ve faydaları daha fazladır!

  Bıldırcının yumurtasının faydaları nelerdir?

  Bıldırcın yumurtasının 15 muhteşem faydasını aşağıda başlıklar halinde sıraladık:

  1- Tavuk yumurtasından daha besleyicidir

  Bıldırcın yumurtası, vitamin ve mineral gibi zengin besinlerle doludur. Küçük boyutlarına rağmen, diyet değerleri tavuk da dahil olmak üzere diğer yumurta türlerinden en az dört kat daha fazladır.

  Bıldırcın yumurtası %13 protein içerir ancak tavuk yumurtasında bu %11’dir. Bıldırcın yumurtasında B vitamini, %50 tavuk yumurtası ile karşılaştırıldığında %140’tır.

  Ayrıca demir ve potasyum bakımından tavuk yumurtasından beş kat daha fazladır. Bıldırcın yumurtası ayrıca E vitamini, çinko, B2 Vitamini, demir ve diğer faydalı besinleri de içerir.

  Bıldırcın yumurtasının diyet değeri, tavuk yumurtasının diyet değerini aşar ve günlük diyetimizde tavuk yumurtasının yerini kolayca alabilir.

  Ayrıca bıldırcın yumurtası, kalp sağlığını destekleyen iyi kolesterol ve HDL ile dolu olduklarından tavuk yumurtasından çok daha fazla kalp dostu bir diyettir.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasının aksine, alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Kuşkusuz, ovomukoid proteini nedeniyle alerji belirtileriyle mücadeleye yardımcı olabilirler.

  2- Solunum sorunlarına iyi gelir

  Astım, akciğerlerdeki hava yolunu kaplayan zarın ağrısından kaynaklanan bir hastalıktır ve bu ağrı hava yollarını sıkıştırır. Astım çok yaygın bir hastalıktır ve zamanında teşhis edilirse hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilebilir.

  İşte bıldırcın yumurtasının şok edici birkaç faydası: Akciğerlerin düzgün çalışmasını sağlayabilir ve tüberküloz ve astım gibi sayısız solunum sorunlarıyla başa çıkabilir.

  Bu yumurtalarda zengin şekilde bulunan ovomukoid adı verilen bir protein, çoğu anti-alerjik reaksiyon ilacının da ortak bileşenidir.

  Bıldırcın yumurtası, doğal bir anti-inflamatuar ajan olarak hizmet eden antioksidanlar ve hayati yağ asitleri bakımından zengindir.

  Bıldırcın yumurtası, akciğer fonksiyonlarını iyileştirebilen bir antioksidan, zengin bir A vitamini, selenyum kaynağıdır ve bu, bıldırcın yumurtasının faydaları konusunda önemli bir durumdur.

  KISACA: Bıldırcın yumurtasından yapılan besin takviyesi, en yaygın dış ve iç alerjenlerin neden olduğu alerjik semptomların olumsuz olaylar olmaksızın hızlı ve etkili bir şekilde rahatlatılmasını sağlar. Elbette bu, hekiminizin reçete ettiği ilaç yerine bunu kullanın demek değildir.

  3- Böbrek hastalıklarında etkilidir

  Böbrekler, kan dolaşımından zararlı atık bileşiklerini kaldıran dokulardan oluşur. Ayrıca insan vücudundaki normal kan basıncını, elektrolit dengesini ve kırmızı kan hücresi çoğalmasını düzenlemede yardımcı olurlar.

  Böbrek yetmezliği, vücutta atık ürünlerin ve aşırı sıvının birikmesi ile karakterizedir. Ayrıca yorgunluk, halsizlik, nefes darlığı, uyuşukluk ve kafa karışıklığı gibi ciddi semptomlara yol açar.

  Bıldırcın yumurtası kanı toksinlerden ve ağır metallerden temizler, kan saflığını arttırır ve güçlü bir bağışıklık güçlendiricidir.

  Böbrek hastalığı olan insanların düşük kaliteli yerine yüksek kaliteli protein almaları önerilir ve bıldırcın yumurtası zengin yüksek kaliteli protein kaynağıdır.

  Bununla birlikte, böbrek hastalığı olanlarda, büyük miktarlarda protein yemek, böbreğe iş yükünü arttırdığı ve böbreğe zarar verebileceği için zararlıdır.

  KISACA: Vücudumuzun çalışmasını ve enerjik kalmasını sağlamak için vücudumuzun belirli miktarda yüksek kaliteli proteine ??ihtiyacı vardır. Bıldırcın yumurtası, böbrekleri de uygun şekilde tutan bir miktar protein sağlayabilir, ancak böbreklerin tedavisi için doktorların tavsiyesi önerilir.

  4- Bıldırcın yumurtası hamile kadınlar için faydalıdır

  Hamile kadınlar genelde ne yiyeceğine karar verme konusunda zorlanırlar. Bıldırcın çoğu ülkede yaygın bir gıda seçimi olmadığından, hamile kadınlar için sağlıklı bir gıda olup olmadığını bilmek zordur.

  Çoğunlukla, bıldırcın hamilelik döneminde besleyici, güvenlidir ve fetus üretimi için değerli besinler taşır. Gıda güvenliği önlemleri ile, hamilelik sırasında beslenme seçenekleri konusunda yardım için doktorunuza danıştıktan sonra bıldırcın yumurtası yiyebilirsiniz.

  Fosfor, B vitaminleri, mineraller, proteinler, antioksidanlar ve bıldırcın yumurtasının içinde bulunan diğer birçok besin maddesi gibi besleyici elementler, gelişmekte ve büyümekte olan fetüse faydalıdır. Bıldırcın yumurtası anne sütünün kalitesini artırır.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası hamile kadınlar ve fetus için birçok besinsel yarar sağlar. Diğer yumurtalar gibi, fetal beynin düzgün gelişimi için gerekli olan protein açısından zengindir. Ayrıca çok az doymamış yağ içerir veya hiç içermez ve tüketmek için kolesterol dostu bir yiyecektir.

  5- Anemi hastalarına yardımcı olur

  Bilmeden, anemi kurbanı olan birçok kişiden biri olabilirsiniz. Anemi belirtileri küçük ve belirsizden en önemli ve kritik olana kadar değişebilir.

  Demir eksikliği anemisi vücudunuzda yetersiz demir varken meydana gelir.

  Birçok işlenmiş yemek ve çevresel etki ile gıda kaynaklı rahatsızlıklar ve böcek ilaçları dahil olmak üzere kirlilik vücuda girebilir.

  Demir eksikliğinin giderilmesi, antioksidanlar içerdiği için bıldırcın yumurtası ile tedavi edilebilir. Bunlar vücudu kirleticilerden temizlemek ve hücreleri temizlemek için kullanılır.

  Bıldırcın yumurtasının tadı iyidir ve %100 doğal demir, A Vitamini ve B12 vitamini kaynağıdır. Toksinleri ve ağır metalleri ortadan kaldırırken vücuttaki hemoglobin seviyesini artırarak anemiye yardımcı olurlar.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası, eski moda demir hapların, kan transfüzyonu ve cerrahi gibi daha aşırı yöntemlerin kullanılmasını önler. Bıldırcın yumurtasının faydaları invaziv değildir ve anemi semptomlarını hafifleterek bir anemi tedavisi görevi görür.

  6- Diyabet hastaları için etkilidir

  Şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet, kan şekeri çok yüksek olduğunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Kan şekeri ana enerji kaynağıdır ve yediğimiz yiyeceklerden gelir.

  Şeker hastalığı tüm vücudu etkileyen ciddi ve kritik bir durumdur. Bu hastalığa sahip insanlar, kan şekerini dengeli tutmak ve kolesterol seviyelerini korumak zorundadır.

  Bıldırcın yumurtası, kan şekeri ve kolesterolü güvenli bir seviyede tutmak için düşük kalorili olduğu için tedavi edicidir.

  Diyabet için tıbbi tedaviler zaten vardır, ancak diyetinize bıldırcın yumurtası ekleyerek de bıldırcın yumurtası faydalarından istifade edebilirsiniz.

  Diyet olarak bıldırcın yumurtası, son zamanlarda diyabet hastalarının diyetine dahil edilir olmuştur. Bıldırcın yumurtasının diyabetiklerde kan şekeri düzeylerini düşürebileceği iddia edilmektedir.

  Bununla birlikte, bir çalışmada bazı hastalarda bu yumurtaların belirli koşullarda hiçbir etkisi olmadığı da kanıtlanmıştır.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası günlük diyete dahil edildiğinde güvenli seviyelerin korunmasına yardım eder. Ayrıca, insülin yoluyla diyabet tedavisinin ağrısını hafifletmeye de yardımcı olur.

  7- Bıldırcın yumurtası cinsel sorunlar açısından faydalıdır

  Yaş ve sosyal itibardan bağımsız olarak hemen hemen her erkek, sonunda cinsel güç sorunuyla karşı karşıyadır. Bu tür bir durumu sıklıkla öfke veya saldırganlık izler. Bazı erkekler depresyon hastası bile olurlar. Erkek gücünün zayıflamasının nedenleri hem fiziksel hem de psikolojik olabilir.

  Piyasada bulunan birçok ürün arasında bıldırcın yumurtası da vardır. Bıldırcın yumurtasının bu özel problem için faydaları uzun yıllar bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası, vitaminler, makro ve mikro elementler, mineral, amino asitler ve ayrıca gerekli protein gibi biyolojik olarak aktif maddelerden oluşur.

  Bu elementler cinsiyet arzusunun ve hatta erektil kasların işlev bozukluğunun tedavisine yardımcı olur. (Kaynak) Bıldırcın yumurtası, bir insanın cinsel sağlığı için hayati olan prostat bezini uyarır ve besler.

  Bunlar fosfor, proteinler, B Vitamini, D vitamini ve E vitamini ile zenginleştirilir. Bu yumurta, cinsel performansı arttırdığı kanıtlanmış vitamin ve proteinlere sahiptir.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası diğer ilaçlar gibi zamana bağlı değildir, bu nedenle onları kullanmak için özel bir programa ihtiyacınız yoktur. Düzenli olarak bu yumurtayı yediğinizde faydasını göreceksiniz.

  8- Vücudu arındırır

  Bıldırcın yumurtası vücudun bazı ağır metalleri ve cıva gibi toksinleri vücuttan atmasına yardımcı olabilir. Bıldırcın yumurtasının amino asidi ve diğer yardımcı bileşenleri, toksinin bağlanmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu durum bıldırcın yumurtasını kan temizleyici yapar.

  Bu yumurta, insan vücudunda doğal olarak kalsiyum dengesinin korunmasına yardımcı olur. Bu böbrek taşlarının uzun süreli önlenmesi anlamına gelir. Ayrıca karaciğer ve mesanedeki taşları da önler.

  Bıldırcın yumurtası magnezyum, B6 Vitamini ve potasyum açısından inanılmaz derecede zengindir ve uzun süreli taş önlemek konusunda da etkilidir.

  Potasyum, sıklıkla böbrek taşlarına yol açan gereksiz idrar kalsiyum atılımını azaltır. Ancak düşük miktarda C vitamini ile birleştirilen yüksek miktarda B6 vitamini ve magnezyum, oksalat taşı oluşumunu önler.

  KISACA: Çalışmalar, oksalatlarla birlikte kalsiyum birikintilerinin neden olduğu yıkıcı böbrek ağrısından geçiyorsanız, bıldırcın yumurtasının nimetlerinden faydalanabileceğinizi göstermektedir.

  9- Bıldırcın yumurtası mide ve karın ağrısını rahatlatır

  Bıldırcın yumurtası, karın ağrısı, gastrit, mide ülseri ve duodenum ülseri gibi sindirim bozuklukları ile boğuşanlar için de güzel bir gıdadır. Mide asidini kontrol ettiği için ülser ilaçlarının etkili ve doğal bir alternatifidir.

  Günlük diyetin bir parçası olarak bıldırcın yumurtasını kolayca yemeğinize ekleyerek, ülserlerin ve asitle ilişkili enfeksiyonların uzun süre önlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Bıldırcın yumurtasının yüksek alkalin ve güçlü antioksidan bileşikleri, ülseri tedavi etmek için doğal bir ilaç görevi görür.Selenyum ve A vitamini bakımından ağır bir gıda olarak bıldırcın yumurtası antioksidan kategorisine girer.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası alkalin barındıran bir üründür, mide ülseri ve gastrit için doğal bir ilaç olduğundan, günlük yemeğin bir parçası olabilirler. Ayrıca sağlık için iyi olan potasyum, magnezyum ve B6 vitamini gibi birçok mineral için iyi bir kaynaktır.

  10- Kalp hastalıklarını azaltır

  Bıldırcın yumurtası çok daha az karbonhidrat ve daha fazla protein içerir. Bu onları kalbi tedavi edici bir bileşik yapar. En iyi kalp sağlığı için gerekli olan “iyi” kolesterol grubunun bir parçasıdır.

  Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren ve zararlı hastalıklardan hızlı iyileşme için gerekli besin maddelerini sağlayan elementlere ve temel bileşenlere sahiptirler. Bu durum bıldırcın yumurtasının faydaları arasındadır ve doyurucu bir diyet olduğunu ve kalp hastalıklarına karşı kontrol ettiğini kanıtlar.

  Bıldırcın yumurtası normal kan dolaşımını ve besin emilimini düzenlemek için birçok işlev görür: Folik asit, demir, fosfor, B12 vitamini, protein riboflavin ve selenyum içerirler.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası, kan basıncını kontrol ederek ve sağlıklı bir kalbi destekleyerek ömrünüzü uzatabilir. Ek olarak, kalp hastalığından kaçınmak için sağlıklı bir kalp sağlığı diyeti arıyorsanız veya sadece iyi tansiyonu korumakta da iyi olan yiyecekler tüketmek istiyorsanız, bıldırcın yumurtasını tercih edebilirsiniz.

  11- Kanseri iyileştirmeye yardım eder

  Kanser, zayıf bir bağışıklık sisteminin en üzücü sonucudur. Modern çağın icatları, sınırsız kimyasal kullanımı ve kirlilikteki ciddi artış nedeniyle, serbest radikaller de dahil olmak üzere toksiklerle çevreyi kirletmiştir. Bu tür toksik bileşiklerle yüksek temas kansere neden olabilir.

  Vücudunuzu hem A vitamini hem de selenyum açısından zengin gıdalar tarafından serbest radikal hasarından koruyabilirsiniz. Bu iki besin maddesi mükemmel antioksidanlardır ve serbest radikallerin hasarını önlemeye yardımcı olurlar. Bıldırcın yumurtası, yüksek miktarda A vitamini ve selenyum içerir, bu da onu doğal bir antioksidan yapar.

  Diyetimize bıldırcın yumurtası eklemek vücudumuzu kanser büyümesi için uygun olmayan bir ortam haline getirebilir.

  KISACA: Sert kanser tedavileri ile karşılaşan kanser hastaları, kanser büyümesini gidermek için ameliyat sonrası kemoterapinin veya iyileşmenin diğer yan etkilerini iyi bilirler. Dolayısıyla, bir kanser hastası doğal, kolay uygulanabilir, sağlıklı ve vitamin açısından zengin bir çözüm arayışındaysa, bıldırcın yumurtası hazır çözümdür.

  12- Bıldırcın yumurtası yaşlanma karşıtıdır

  Yaşlanma karşısında, insanın her zaman genç ve güzel görünme arzusu vardır. Bu amaçla farklı yöntemler tarafımızca kullanılmaktadır. Ancak en çok tavsiye edilen ve moda olan uygulamada yaşlanma karşıtı bir diyet alınmasıdır.

  Bağışıklık sistemini güçlendirerek organların yaşlanmasını yavaşlatabilirsiniz. Bu da aizi daha genç gösterebilir. Zengin bir antioksidan kaynağı olarak hayati yağ asitleri, selenyum ve A, B ve E vitamini bıldırcın yumurtasını kusursuz yaşlanma karşıtı ajan yapar.

  Bıldırcın yumurtasının en önemli yaşlanma karşıtı yararı, bağışıklık sistemini güçlendirme, böylece yaşlanma etkisini yavaşlatma ve ömrünü uzatma kapasitesidir.

  KISACA: Bu yumurta metabolik rahatsızlıkları ortadan kaldırarak obezite için en iyi tedavi olduğunu kanıtlar ve daha sonra yaşlılıkta da yaşlanma sürecini uzatır. Bıldırcın yumurtasının faydaları cildin yumuşaklığını ve nemini arttırır. Daha iyi sonuç için bıldırcın yumurtası doğrudan cilde uygulanabilir.

  13- Sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır

  Vücudun en önemli sistemi sinir sistemidir. Sinir sistemi insan vücudundaki tüm sinir hücrelerinden oluşur. Dış dünyayla ve vücudun içinde diğer sistemlerle iletişim kurmamızı sağlar.

  Bıldırcın yumurtası yüksek oranda vitamin ve önemli miktarda fosfor, potasyum ve demir içerir. Bunlar beynin daha iyi çalışmasını destekler ve hafızayı geliştirir. Düzenli alımı kullanıcıları sakin ve dengeli hale getirir, böylece stresi arttırır.

  Düzenli bıldırcın yumurtası tüketimi stres hassasiyetini ortadan kaldırır. Migren hastaları üzerinde iyi bir etkiye sahiptir, sinir nöbetleri nadiren olur.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası stres sorunları, hipertansiyon, migren, depresyon ve panik ve anksiyete hastalıkları olan insanlar üzerinde önemli etkilere sahiptir. Bıldırcın yumurtasının beyin fonksiyonlarını uyardığı bilinmektedir ve bu da zeka katsayısını geliştirir.

  14- Bıldırcın yumurtası bağışıklığı geliştirir

  Vücudumuz sağlıklı bir bağışıklık sistemi ile oluşturulmuştur, ancak çevremizde bulunan maddelerle etkileşimler vücudumuzun aşırı duyarlı tepkilerden korunmak için doğal yeteneğini soymuştur.

  Alerjik reaksiyonlar, lenfositlerle temas eden normalde zararsız bir maddeye (yani polen, toz) bağışıklık tepkisinden kaynaklanır.

  İnsan vücudunda amino asitlerin, vitaminlerin ve minerallerin eksikliği ve düşük beslenme alışkanlıkları, sağlık durumunun zayıflamasına ve birçok hastalığa yol açacaktır.

  Bunların çaresi, bıldırcın yumurtası tüketerek doğal vitaminlerin, minerallerin ve esansiyel amino asitlerin düzenli alımıdır.

  Bıldırcın yumurtasının düzenli kullanımı, vücutta bağışıklık sistemini iyileştirecek ve birçok hastalığı ortadan kaldıracak yararlı maddelerin birikmesine neden olacaktır.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası güçlü bir bağışıklık sistemi ve gelişmiş metabolizma kazanmaya yardımcı olur. Çiğ yumurta tüketimi, pişmiş bıldırcın yumurtasına kıyasla bağışıklığın çok daha fazla gelişmesine yardımcı olur.

  15- Travma sonrası iyileşme yeteneğini geliştirir

  Örneğin egzersiz yapmaktan travma geçirmiş olsanız da olmasanız da, bıldırcın yumurtası yutmak vücudun kendini iyileştirme kapasitesini artırır. Bu da daha hızlı ve daha fazla iyileşme ile sonuçlanır.

  Birçok bakreriyi öldürmek için pişirilmesi gereken tavuk yumurtasının aksine bıldırcın yumurtası çiğ olarak yenebilir.

  Bıldırcının vücut ısısının bir tavuktan çok daha iyi olması nedeniyle bakteri yayılma tehlikesi olmayabilir. Bıldırcın yumurtasında lizozim de bakteri saldırısını öldürür.

  KISACA: Bıldırcın yumurtası diğer kuş yumurtalarından daha küçük olduğundan, fazla tüketebilirsiniz. Her gün 3 ila 5 bıldırcın yumurtası sağlık nimetlerini en üst düzeye çıkarmak için yeterlidir.

  Bıldırcın yumurtasının faydaları: Sonuç

  Bıldırcın yumurtası sağlık için mükemmel bir besin kaynağıdır. Özellikle Asya ülkelerinde birçok insan her gün bıldırcın yumurtası tüketiyor. Küçük olmasına rağmen, diyet değerleri tavuk yumurtasından üç ila dört kat daha fazladır ve vitamin ve minerallerle doldurulur.

  Bıldırcın yumurtası tüketimi birçok hastalığa karşı savaşmaya ve bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı olur. Bu yumurtayı da diğer yumurtalar gibi pişirebilir hatta haşlayabilirsiniz.

  Doğal tedavi ile ilgilenen insanlar bıldırcın yumurtasının yüksek tansiyon sorunları, sindirim bozukluğu, mide ülseri, karaciğer sorunları, stres ve lipit yönetimi, migren, astım, anemi, çeşitli alerjik reaksiyon çeşitleri, egzama olan kişiler üzerinde yüksek kaliteli etkileri olduğunu beyan eder.

  Büyümeyi teşvik etmek, cinsel iştahı arttırmak, zekayı geliştirmek ve genellikle vücudu canlandıran beyin yeteneklerini uyarmak için tanınır.

  Uzmanların görüşüne göre, bıldırcın yumurtası yiyen çocukların bulaşıcı hastalıklardan muzdarip olma olasılığı daha düşüktür.

  Kadınlar bıldırcın yumurtasının cilt rengini geliştirdiğine ve saçları güçlendirdiğine inanıyor. Bu yüzden yüz ve saç bakım ürünlerinin imalatında da kullanılır.

  Kaynak:

  1. Jen Reviews

  Not: Konu hakkında ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.