reklam
Estetik ve Güzellik

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı nedir? Hangi seçenekler vardır? Sağlıklı mıdır? Zararları var mıdır? Tüm bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.

Ameliyatsız yüz germe nedir?

Ameliyatsız yüz germe, yaşlanmanın etkilerini gidermek, görünümünüzü gençleştirmek ve tazelemek için minimal invaziv cerrahi olmayan prosedürlerin kullanılmasıdır. Tek bir işlem veya tedavi değil, birkaç işlemin ve tedavinin birleşimidir.

Güzellik uzmanları, gençleşmiş bir görünüm oluşturmak için dermal dolgu maddeleri gibi cerrahi olmayan prosedürler kullanır. Bu, en yaygın prosedürlerden biridir ve ilerleyen yıllarda yüzleri ‘hacim’ kaybetmeye başlayan insanlar arasında popülerdir.

Doktorlar, genç ve enerjik görünüm oluşturmaya yardımcı olmak için çoğunlukla yanaklarda, şakaklarda, dudaklarda, ağız çevresinde ve gözlerin altında görülebilen bu hacim kaybını ‘dolgu maddeleri’ ile değiştirirler. Alternatif olarak, belirli dolgu türleri ekstra hacim eklemeden de cildi gerdirebilir.

Ameliyatsız yüz germenin avantajları

Ameliyatsız yüz germe prosedürlerinin göze çarpan özelliği, cerrahi yüz germe işleminden farklı olarak büyük kesikler, genel anestezi veya hastaneye yatış gerektirmemeleridir. Prosedürden çıkan insanlar tedaviden hemen sonra gönül rahatlığı ile evlerine dönebilirler.

Buna kıyasla, yüz germe ameliyatı olan ritidektomi cerrahi bir işlemdir. Cerrahi sonuçlar daha etkileyicidir, ancak invaziv olduğundan belirli riskleri ve daha yüksek komplikasyon oranları vardır.

Ameliyatsız yüz germe çeşitleri

ameliyatsız yüz germe çeşitleri

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinin çeşitli türleri vardır, bu nedenle tedavileri her insanın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlamak gerekir. İnce çizgiler, derin kırışıklıklar, dudak inceltme, yüz hacmi kaybı ve diğer türler gibi sorunları ele almak genellikle kolaydır.

İşte madde madde ameliyatsız yüz germe prosedürleri:

1- Dermal dolgu

Yukarıda açıklandığı gibi, ameliyatsız yüz germe işlemlerinin en önemli örneği dermal dolgu maddeleridir. Dermal dolgular enjekte edilebilir bir maddedir ve uygulandıktan hemen sonra değişiklikler gözle görülür hale gelir.

Dermal dolgu maddelerinin yaptığı şey, batık alanları ‘dolgunlaştırarak’ ve koyu bölgeleri ortadan kaldırarak genç görünmeyi sağlayan canlılık yaratmaktır. Nazolabial kıvrımlar (genellikle ‘gülümseme çizgileri’ olarak bilinir) veya yaşla birlikte ağız ve çene çevresinde görülen yaygın kırışıklıklar boyunca yerleştirildiklerinde pürüzsüz, kırışıksız bir görünüm oluşturabilirler.

Dermal dolgular, diğer bileşenlerin yanı sıra nem açısından zengin hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit, su tutarak cildi nemlendirir ve cildin zarar görmesini azaltmak için bir yastık ve kayganlaştırıcı görevi görürler. Dolgu maddelerinin dolgunlaştırma ve yumuşatma özellikleri genellikle altı ay ila bir bir yıl arasındadır.

2- İple gerdirme

Diğer bir ameliyatsız yüz germe prosedürü de iple gerdirmedir. Bu prosedürde doktor yüzün sorunlu bölgelerine doğal görünümlü bir kaldırma sağlamak için çok ince, emilebilir ipler yerleştirir. Bir iple kaldırma işleminde, doktor cerrahi bir prosedürden farklı olarak gevşek derinin hiçbirini çıkarmaz.

Sonuç olarak, sanki cilt hafifçe geri çekilmiş gibi görünür, bu da yüzü ‘kaldırma’ ve sıkılaştırma etkisiyle daha genç görünmesini sağlar.

Cildi kaldırmanın yanı sıra iplikler vücudun doğal iyileşme sürecini tetikleyerek kollajenin tedavi edilen bölgelere sıçramasına neden olur. Bu önemlidir çünkü kolajen hayati bir rol oynar; cildinizin durumunu önemli ölçüde etkileyen olumlu faktörleri destekler.

3- Botoks

Ameliyatsız yüz germe prosedürlerinin önemli bir parçası olan botoks, eşsiz kırışıklık azaltma özelliği sunar. Genellikle alın ve kaş bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek için kullanılan botoks, her türlü kırışıklık için de kullanılabilir.

Hedeflenen kası geçici olarak gevşeten botoks, kırışıklık çizgilerini düzeltir. Botoks anında kırışıklık giderimi sağlamasa da sonuçlar bir ila iki hafta içinde gözle görülür hale gelecektir. Botoksun faydaları üç ay kadar sürebilir.

4- Lazer tedavisi

Lazer tedavileri, ameliyatsız yüz germe için başka bir tekniktir. Kırışıklıklar için lazer tedavisi bir saatten az sürer ve gözenekleri sıkılaştırarak cildin kalitesini ve parlaklığını artırır.

5- Mikro iğneleme

Mikro iğneleme, cilt dokusu üzerinde çalışan ve açık gözenekleri iyileştiren popüler bir tedavi seçeneğidir. İki ila dört hafta arayla dört seansa kadar ihtiyaç vardır. Bazen faydaları en üst düzeye çıkarmak için vitamin ve antioksidan kokteylleri ile desteklenir.

6- Karboksiterapi

Karboksiterapi, cildin etkilenen bölgesindeki oksijen kaynağını azaltır. Bu, beyni tedavi edilen bölgeye daha fazla kan ve besin göndermesi için uyarır. Bu da daha fazla kolajen oluşumuna ve cildin gençleşmesine yol açar. Cilde bağlı olarak bu tedavi birkaç hafta boyunca haftada bir veya daha fazla seans gerektirebilir.

7- Soğuk lipoliz

Soğuk lipoliz, çene altındaki fazla yağı eritmek için uygulanan bir dondurma tekniğidir. Yüz germe için diğer prosedürlerden önce yüze tanımlanmış bir çene hattı vermek ve kaldırma etkisini iyileştirmek için yapılır. Prosedür bir ila iki seans gerektirir, ağrısızdır.

8- Kimyasal peeling

Ameliyatsız yüz germe için basit bir yöntem, gelişmiş kimyasal peeling kullanmaktır. Bu güvenilir, cerrahi olmayan bir tekniktir. Gelişmiş kimyasal peelingler geniş gözenekleri küçültür ve genel cilt kalitesini iyileştirir.

9- HIFU teknolojisi

Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason (HIFU), FDA onaylı en gelişmiş teknolojidir. Daha sıkı bir cilt elde etmek için ultrason enerjisi kullanarak kolajen üretimini uyarır. Yüz gerdirmenin yanı sıra gıdı tedavisinde de çok fazla kullanılır. Yıllık olarak tekrarlanır ve sadece bir seans gereklidir.

Ameliyatsız yüz germe bakımı

En iyi sonuçlar için ameliyatsız yüz germe prosedürlerinin birkaç ayda bir tekrarlanması tavsiye edilir. Ancak örneğin botoks seanslarında cilt ve kaslar gevşer, ifade çizgileri derinleşmez. Bu, daha az ürün kullanımının gelecekte benzer sonuçlar sağlayabileceği anlamına gelir.

Benzer şekilde dermal dolgularda bulunan hyaluronik asit vücuttaki kolajen üretimini artırdıkça deri altında güçlü bir iskele tabakası oluşacaktır. Sonuç olarak, kırışıklıklar eskisi kadar derin olmayacak, daha az dolgu şırıngası gerekecektir.

Ameliyatsız yüz germe fiyatı

ameliyatsız yüz germe fiyatı

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve onaylanan merkezler için fiyatları web sitelerinde belirtmek yasal değildir. Bu nedenle ilgili polikliniklerle ameliyatsız yüz germe fiyatı için iletişime geçmelisiniz.

Sonuç olarak

Yüzünüz kimliğinizdir, bu nedenle yüz germe prosedürünüz için doğru hastaneyi veya tıp merkezini seçtiğinizden emin olmanız çok önemlidir. Her şeyden önce, bunların hangisinin sizin için en iyi ve sağlıklı olduğu bir doktor tarafından araştırılmalıdır ve ona göre karar verilmelidir.


Kaynak:


Not: Konu hakkında ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Şimal Kalkan

Şimal Kalkan 15 Temmuz 1990 doğumlu bir güzellik tutkunudur. Kendisi kadınların güzel ve sağlıklı olmasını, özgüven sahibi olmasını savunan bir insandır. Kendisiyle birlikte bu amacı taşıyan kadınlara, çeşitli araştırmalarla içerikler hazırlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir